Protezy stabilizowane na implantach – koniec z problemami
z ruchomą protezą całkowitą

Czy użytkujesz tradycyjną protezę zębową? Czy borykasz się z problemem ruchomości protezy podczas żucia? A może nie czujesz się pewnie w towarzystwie, ponieważ obawiasz się przemieszczenia lub wypadnięcia protezy? Chcesz poprawić komfort swojego życia, ale obawiasz się kosztownego leczenia implantologicznego?

Rozwiązaniem są protezy stabilizowane na implantach. Jest to rozwiązanie, w którym ilość i rodzaj implantów dobieramy pod potrzeby pacjenta, aby mógł cieszyć się stabilną protezą podczas wszystkich rutynowych czynności. Najczęściej wystarcza od 2 do 4 implantów, co czyni te odbudowy ekonomicznymi.

Płyta protezy może być zmniejszona, dzięki czemu odczucia podczas mowy, jedzenia i uśmiechania się są dużo bardziej naturalne. Jednocześnie protezy te łatwo można zdjąć do codziennych zabiegów higienicznych.

Protezy stabilizowane
na implantach

Ile implantów trzeba wszczepić?

Protezy stabilizowane na implantach potrzebują od 2 do 4 implantów. W żuchwie standardowo wszczepiamy 2 implanty, a szczęce – 4. Zabieg wszczepienia implantów dla protez całkowitych przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku implantów pod pojedynczą koronę lub most.

Kiedy otrzymam protezę?

Po zabiegu implantacji dziąsła muszą się zagoić, a implanty zintegrować z kością. Trwa to ok. 2–3 miesiące. Następnie można przystąpić do mocowania elementów utrzymujących protezę na implantach – w zależności od wybranej metody mogą to być zatrzaski kulkowe, system Locator lub belka retencyjna. W czasie, który jest potrzebny na osteointegrację, pacjenci użytkują protezy tymczasowe.

Co jeśli nie posiadam odpowiednich warunków kostnych?

W przypadku gdy nastąpił bardzo duży zanik kości, warunki w jamie ustnej mogą nie pozwalać na wszczepienie tradycyjnych implantów. Dzieje się tak w wyniku długoletniego użytkowania protez ruchomych osiadających, w niektórych chorobach oraz u osób w podeszłym wieku. Naprzeciw potrzebom takich pacjentów wychodzi system miniimplantów Obi Etk, który może być zastosowany niemal u każdego pacjenta, nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach kostnych.

Zapraszamy
na wizytę konsultacyjną

Umów się w dogodnym terminie