Systemy implantologiczne

Współczesna stomatologia oferuje wiele systemów implantologicznych. Implanty różnią się między sobą jakością i czystością materiału, właściwościami systemu, konstrukcją samego implantu oraz efektem terapii. Na podstawie naszego doświadczenia i potrzeb naszych pacjentów, wybraliśmy kilka z nich, które darzymy szczególnym zaufaniem i które pozwalają nam zaspokoić zdrowotne i estetyczne potrzeby naszych pacjentów.

Rodzaje implantów

MIS Implants Technologies

Jeden ze światowych liderów branży implantologicznej. Amerykańska firma naukowo-produkcyjna MIS Implants Technologies Ltd projektuje, opracowuje i wytwarza zaawansowane systemy implantologiczne od 1995 roku. Oferowane są one obecnie w ponad 50 krajach świata, a ich wysoką jakość i bezpieczeństwo potwierdzają liczne międzynarodowe certyfikaty spełnienia norm ISO, europejskiej normy CE dla produktów medycznych i atesty amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Wykonane z najwyższej jakości tytanu, mają stożkowy, zwężający się ku dołowi kształt, co pomaga zachować większą przestrzeń na regenerację kości w miejscu wszczepu. Budowa oraz właściwości powierzchni implantu zwiększa powierzchnię kontaktu z kością, pozwala osiągnąć lepszą osteointegrację i finalnie zapewnia długotrwały sukces kliniczny.

MIS jako jedyna firma na świecie dodaje do każdego implantu specjalnie skalibrowane i sterylne wiertło ostateczne, które zapewnia szybkie i bezpieczne wykonanie ostatecznego nawiertu pod implant.

SGS Swiss Implant System

Szwajcarski system implantologiczny zatwierdzony w Europie przez CE w Stanach Zjednoczonych przez FDA. Implanty wykonane są z tytanu, a ich porowatą powierzchnię pokryto specjalną opatentowaną antybakteryjną powłoką SBTC zapewniającą biokompatybilność, bezpieczeństwo i przyspieszone gojenie. Ich stożkowy kształt i specjalnie zaprojektowany gwint pozwalają na zastosowanie tego systemu nawet w najtrudniejszych przypadkach klinicznych, szczególnie gdy konieczne jest uzyskanie jak najlepszej stabilizacji pierwotnej wszczepu.

Implanty te spełniają najwyższe międzynarodowe wymogi stawiane systemom implantologicznym.

System OBI – miniimplanty

OBI ETK to system tytanowych miniimplantów. Wybieramy je w sytuacjach, gdy zabieg musi być jak najmniej inwazyjny dla pacjenta lub gdy ilość kości w miejscu wszczepu jest niewystarczająca dla wszczepienia tradycyjnego implantu o większej średnicy. Miniimplanty posiadają jednak takie same właściwości jak inne systemy implantologiczne. Zapewniając doskonałą osteointegrację. W szczególności nadają się do stabilizacji protez ruchomych.

Zapraszamy
na wizytę konsultacyjną

Umów się w dogodnym terminie