Planowanie leczenia protetycznego rozpoczyna się na pierwszej wizycie. Lekarz specjalizujący się w protetyce przeprowadza konsultację na której wysłuchuje oczekiwań pacjenta, analizuje stan jamy ustnej, pobiera wyciski diagnostyczne oraz wykonuje szereg zdjeć fotograficznych. Na tej podstawie określany jest oczekiwany efekt końcowy, do którego dążyć będzie cały proces leczenia.
Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu implantacji do działania wkracza zespół chirurgiczny. Jego zadaniem jest dobranie rodzaju i lokalizacji implantów w taki sposób, aby umożliwić wykonanie zaplanowanej rekonstrukcji protetycznej.
Po zakończeniu etapów chirurgicznych następują kolejne wizyty protetyczne. W ich trakcie wykonywane są niezbędne pomiary, kontrole etapów pośrednich i ostatecznie montaż prac protetycznych.
Korona na implancie stosowana jest w przypadku braku pojedynczego zęba. Po zakończonym procesie osteointegracji na implancie mocuje się indywidualnie zaprojektowaną koronę protetyczną. Do wyboru mamy kilka możliwych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Zawsze dbamy o to, by nie wyróżniała się na tle pozostałego uzębienia i rekomendujemy pacjentom rozwiązania najlepsze w jego konkretnej sytuacji.
Most na implantach jest rozwiązaniem, po które sięgamy, gdy brakuje kilku zębów obok siebie. Nieprawdą jest przekonanie, że trzeba wszczepiać tyle implantów, ile zębów brakuje. Najczęściej wykonuje się mosty na dwóch implantach, które odtwarzają 3 lub 4 zęby. W trakcie planowania leczenia uwzględniamy różne rozwiązania tak, by estetycznie i funkcjonalnie odtworzyć brakujące uzębienie.
Protezy całkowite proponujemy pacjentom z bezzębiem w obrębie jednej lub obu szczęk. Możemy wyróżnić tu dwa rodzaje protez: ruchoma oraz mocowana na stałe.
Protezę ruchomą stabilizujemy najczęściej na dwóch lub czterech implantach. Do implantów mocujemy łączniki które pozwalają swobodnie zatrzaskiwać i zdejmować protezę. Oznacza to, że pacjenci mogą je samodzielnie zdejmować do zabiegów higienizacyjnych.
Protezę montowaną na stałe wykonuje się na kilku implantach. Sposób mocowania jest bardziej zaawansowany. Tak zamocowanej pracy protetycznej nie zdejmuje się do domowych zabiegów higienicznych. Taką protezę może zdjąć tylko dentysta w gabinecie.
W leczeniu bezzębia na etapie implantacji możemy wykorzystać implanty tradycyjne lub miniimplanty – decyzję, jakie rozwiązanie można zastosować u pacjenta podejmuje lekarz w oparciu o analizę warunków kostnych.
Kępno
ul. Tęczowa 23
tel: 609 609 512
info@krisdent.pl