Dokładna diagnostyka

Każdemu pacjentowi, który rozważa implantację, wykonujemy kompleksową diagnostykę 3D. W stomatologii wykorzystuje się tzw. tomografię stożkową (CBTC), która emituje mniej promieniowania niż tradycyjny tomograf. Czas skanowania tomografem CBCT trwa ok.15 sekund.

Trójwymiarowa rekonstrukcja 3D pozwala ocenić stan, ilość, gęstość tkanki kostnej w miejscu zabiegowym. Daje możliwość dokładnego planowania, doboru właściwych implantów oraz bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegu.

Najczęstsze pytania
o tomografię

Czy na tomograf trzeba mieć skierowanie?

Tomografia komputerowa wykonywana jest na zlecenie lekarza. Pacjenci leczeni w naszym gabinecie na diagnostykę tomografią komputerową kierowani są przez swoich lekarzy prowadzących i wystawiane jest dla nich skierowanie wewnętrzne. Pacjenci z innych gabinetów obowiązkowo muszą dostarczyć skierowanie na badanie podpisane przez swojego lekarza. W innym przypadku badanie nie zostanie wykonane.

Czy trzeba się jakoś przygotować do tomografii?

Nie. Jedyne, co pacjent musi zrobić przed badaniem, to zdjąć wszystkie metalowe przedmioty, które mogłyby zakłócić obrazowanie. Podczas badania pacjenci ubrani są w specjalistyczny fartuch ochronny.

Jak wygląda badanie tomografem?

Podczas badania pacjent stoi lub siedzi bez ruchu, podczas gdy ruchome elementy tomografu wykonują obrót o 360 stopni. Trwa to kilkanaście sekund. Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Jak często można wykonać tomografię?

Wszystko zależy od wieku i stanu zdrowia pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniem jest ciąża, jednak gdy zachodzi konieczność diagnostyki, pod pewnymi warunkami może być ona wykonana – decyduje o tym lekarz.

Zapraszamy
na wizytę konsultacyjną

Umów się w dogodnym terminie